Wacom VR Pen – pióro do pracy w środowisku VR i AR

Wacom VR Pen – pióro do pracy w środowisku VR i AR

 

Środowisko VR służy nie tylko do grania czy spotkań online. Jest również przestrzenią idealną do wykonywania pracy kreatywnej. Korzystają z niej np. projektanci czy architekci. To właśnie z myślą o nich – ale nie tylko – powstało pióro Wacom VR Pen.

 

Produkt jest nadal w fazie rozwoju, a japońska firma zachęca do współpracy i testowania swojego nowego wynalazku.

Wacom jest dobrze znanym twórcą piór cyfrowych do tabletów, które zapewniają bardzo realistyczne wrażenia podczas pisania nimi czy rysowania. Teraz japoński producent rozwija projekt związany z akcesoriami do wykorzystania w rzeczywistości wirtualnej, podczas pracy w goglach VR.

 

 

Czym wyróżnia się pióro VR od Wacom?

 

Zadaniem pióra Wacom VR Pen ma być zapewnienie maksymalnie komfortowych warunków do „pisania w powietrzu”, a zatem korzystania z przyborów piśmienniczych w symulowanej rzeczywistości. Tym, co wyróżnia akcesorium, jest fakt, iż dostosowuje się ono do „nacisku” wywoływanego na powierzchnię przez użytkownika. Ma się to przełożyć na realistyczne odtworzenie procesu pisania / rysowania na papierze.

 

Urządzenie:

  • ma współpracować z najpopularniejszymi modelami gogli VR, w tym Oculus,

  • jest wyposażone we własny system „mapowania” ruchów – nie korzysta z domyślnych systemów typu SteamVR od Valve czy Oculus Insight, a na autorskim rozwiązaniu Wacom,

  • wspiera zarówno tworzenie w 3D, jak i 2D, a więc np. na tabletach,

  • ma ergonomiczny design – kształt jest zbliżony to standardowego pióra, a materiał wykonania zapewnia wygodny chwyt.

 

Jest tylko jeden problem: pióro nadal znajduje się na etapie rozwojowym, ponieważ firma nie ma możliwości efektywnego przetestowania jego pracy w naturalnych warunkach. Dlatego CEO firmy, Nobutaka Ide zachęca firmy z całego świata do uczestnictwa w rozwijaniu tej technologii.

 

Czy pióro VR będzie kolejnym przełomem, który poszerzy możliwości korzystania z wirtualnej rzeczywistości? Przekonamy się o tym w kolejnych latach. Warto jednak obserwować tę technologię -to kolejny dowód na to, jak ogromny potencjał tkwi w świecie VR.

 

 

Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem AR w Swojej firmie - skontaktuj się z nami