Aplikacja ma na celu zwiększyć atrakcyjność prezentacji oferty Parku poprzez zaimplementowanie
rozszerzonej rzeczywistości do planu przestrzennego obiektu. Celem jest „ożywienie” mapy i zachęcenie odwiedzających do szczegółowego zapoznania się z całym obiektem TwinPigs i skorzystania z jak największej ilości atrakcji.

Forma takiej wizualizacji/prezentacji jest innowacyjna, oryginalna i zapadająca w pamięć. Buduje
to wizerunek Parku jako nowoczesnego obiektu wdrażającego najnowsze technologie mimo panującej w nim tradycyjnej stylistyki i tematyki sprzed 150 lat. Plan może być dystrybuowany jak ekskluzywny folder lub udostępniony do samodzielnego wydruku na stronie Parku. Sugerujemy format tryptyku 3xA4.

Rozwiązanie bazuje na aplikacji mobilnej, która musi zostać zainstalowana na urządzeniu użytkownika (smartfon, tablet). Aplikacja jest dostępna do pobrania na stronie TwinPigs oraz w sklepach Google Play oraz App Store. Link do pobrania może być umieszczony/nadrukowany w dowolnych miejscach, również na samej mapie w postaci tekstowej lub jako kod QR.

Nakierowując kamerę urządzenia z uruchomionym programem w odpowiedni znacznik - element graficzny na
mapce, na ekranie urządzenia pojawi się obiekt AR. Są to zwierzęta, miniatury budynków, animacje (np. unoszący się dym, ogień), animowane postaci. 
Dodatkowo aplikacja zawiera przyciski, które wyświetlają dodatkowe opisy obiektów lub uruchamiają
określone dźwięki, a także prowadzą do formularza rezerwacji online.